Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: 1 ... 8 9 [10]
91
TVC Fejlesztések / Re:SD, USB, RTC, WiFi, hang bővítő kártya
« Utolsó üzenet: írta VARGAVIKTOR Dátum 2015. Június 7. - 16:11:30 »
Sziasztok,

Ezt a fórumot egy kicsit most megpörgetem, az sd kártya illesztő listámat elővettem, és kértem mindenkit ide jöjjön, ide írjon, hogy felmérjük a gyártás.

Úgy kb 23 személy volt aki jelentkezett 2013 óta az SD interfészre ha gyártásra kerül, és akikről tudok, hogy nem akadt azóta neki más forrásból...

Így remélhetőleg midenki hozzájut a vágyott kártyához.
92
Általános csevegő / Re:SD interface gyártás
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2015. Június 2. - 10:06:48 »
Azt írtad, hogy Sebestyén Pál gőzerővel fejleszti az SD illesztőt. Van infó, hogy mit fog még tudni?
Üdv Vaszics
93
Általános csevegő / SD interface gyártás
« Utolsó üzenet: írta szaboatis Dátum 2015. Június 2. - 09:14:32 »
Sziasztok!

Úgy néz ki, van esély egy újabb széria SD interface legyártására.
A TVC-s levelzőlistán, facebook-on lehet jelentkezni, gondoltam, itt is jelzem, ha valaki esetleg nem értesült volna róla.

További szép napot!
Üdv.:
Attila

94
Általános csevegő / Re:UPM diszkes OS cartridge
« Utolsó üzenet: írta Hakai Dátum 2015. Április 15. - 07:56:07 »
....úgy néz ki, meg is van az új tulajdonosa!

Köszönöm a lehetőséget.
95
Általános csevegő / UPM diszkes OS cartridge
« Utolsó üzenet: írta Hakai Dátum 2015. Április 14. - 20:31:02 »
Üdvözletem!

Fogalmam sincs mikor és hogyan került hozzám a fent nevezett cartridge. Remélem itt megtalálja új gazdáját. Pénzt természetesen nem kérek érte. Illetve ha valakinek van egy felesleges C64 tápegysége, akkor cserébe fel tudom ajánlani. De postaköltség fejében is szívesen elküldöm bárkinek. Aki kapja, marja!
A képen is látszik a 47nF-os kondikat cserélni kell majd, más baja nem hiszem hogy van...
96
Általános csevegő / Re:ABC-80 demo
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2015. Április 1. - 16:18:41 »
A Szuper BIT-LET-ben olvastam (vallató) először Róla, mondhatnám azóta se, de akkor tetszett...
97
Általános csevegő / ABC-80 demo
« Utolsó üzenet: írta Gaia Dátum 2015. Március 30. - 22:49:41 »
98
TVC Emulátorok / Re:WinTVC 1.0.7
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2015. Február 12. - 07:53:28 »
Attila! Nem emulátor formátumok, hanem lemez image-k,  az eredeti lemezekről készítették. Máshogy mondom, az eredeti CPC, vagy PCW lemezt beletuszkolod az eredeti TVC floppyba (a vasba) mondjuk a "B"-be és az "A"-ba egy TVC-DOS rendszerlemezt amin rajta van a convert.com is, akkor ide-oda tudsz a két lemez formátum között másolni. A Totalcommander cpmimg pluinjának diskdef-jében ilyen adatok szerepelnek:

# Despite being Amstrad formats, CPC System and CPC Data don't have an Amstrad
# superblock. You'll need to use libdsk to access them because the Linux
# and Windows kernel drivers won't touch them.
diskdef cpcsys
  seclen 512
  tracks 40
  sectrk 9
  blocksize 1024
  maxdir 64
  skew 1
  boottrk 2
  os 3
end
diskdef cpcdata
  seclen 512
  tracks 40
  sectrk 9
  blocksize 1024
  maxdir 64
  skew 1
  boottrk 0
  os 3
end

A tvc UPM lemezeit pedig ezekkel az adatokal olvastam:

diskdef tvc
 seclen 1024
 tracks 160
 sectrk 9
 blocksize 2048
 maxdir 256
  boottrk 2
 os 2.2
end

Az egész felvetésem csak azért volt, mert a TVC tudott konvertálni a formátumok között, szoftverileg - van rá szoftver a convert.com. A floppyba meg azt dugtál amit akartál, nem "gyárilag" ismerte a formátumokat.
99
TVC Emulátorok / Re:WinTVC 1.0.7
« Utolsó üzenet: írta Gaia Dátum 2015. Február 11. - 20:53:51 »
Ezek a becsatolt disk image-ek valami CPC-s emulátor formátumban vannak, fejléccel, nem sima szektordump! Őszintén szólva nem sok ingerenciám van támogatni őket, mert nem éri meg, a mai világban 1 is elég mert szükség esetén egyszerűen lehet köztük konvertálni.
100
Általános csevegő / Re:tvc gép
« Utolsó üzenet: írta Gaia Dátum 2015. Február 11. - 07:44:15 »
Szia! Engem érdekel! Pontosabban nem engem, hanem egy haverom aki még nem regisztrált. Dobnál addig nekem egy mailt/üzenetet, hogy megbeszéljük a részleteket? A pikáns a sztoriban, hogy ő eredetileg Commodore +4-es arc, tehát talán tud segíteni neked +4 ügyben (de ezt ne vedd ígéretnek, mert fogalmam sincs :) ).
Oldalak: 1 ... 8 9 [10]