Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
TVC Javítás / Re:TVC hiba
« Utolsó üzenet: írta Zozosoft Dátum 2016. December 7. - 15:56:19 »
Sok TVC alsó műagyag háza deformálódott. Én úgy oldottam meg, hogy hőbefúvóval óvatosan megmelegítettem.
Hajszárító, vagy konkrétan több száz fokos hőlégfúvó?
22
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2016. December 6. - 18:57:31 »
Hát, ez volt akkoriban. A TVC és az Enterprise között ugyan akkora volt a különbség, mint az Olaszországban (Torinóban) gyártott Fiat és az akkori Szovjetunióban (Togliattiban) gyártott Zsiguli, vagy Lada között, de a Mi "gyümölcsünk", mint a magyar narancs , "Kicsit sárgább, kicsit savanyú, de a mienk."
23
« Utolsó üzenet: írta Innokarol Dátum 2016. December 6. - 18:39:03 »
Köszönet. Nekem jól el "bújt" a panelon meg elég kőkorszaki a kapcsoló :)
24
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2016. December 1. - 08:03:20 »
Jobboldal alul, középen van a reset, de szerintem ezt mindenki tudja. Egyszer nyomva meleg reset, kétszer, vagy folyamatosan hideg reset, ha nincs érintkezés akkor nincs szerencse...(Kezelési ÚTMUTATÓ 9. oldal 1.4 A TV Computer kezelőszervei és csatlakozói 1. RESET nyomogomb)
25
TVC Javítás / TVC hiba
« Utolsó üzenet: írta Innokarol Dátum 2016. November 30. - 19:05:37 »
Üdv.. Jópár TVC-t javítottam már. Most belefutottam egy olyan hibába, hogy bekapcsoláskor csak fekete kép van. A C+4-eknél ez jellegzetes hiba (vagy proc, vagy egy másik IC) de ugye a C+4 :). Szóval lövésem sincs. Ha lenne ötlet maxi megköszönném. Van működő gépem, de nem szívesen cserélgetném vaktában az alkatrészeket.

Sok TVC alsó műagyag háza deformálódott. Én úgy oldottam meg, hogy hőbefúvóval óvatosan megmelegítettem. Kicsit babra mindenhol, de megoldható. Aztán sürge sík placcra vele és rá egy falapot némi súllyal. A falap a külső oldalra kerüljön. Tuti lett eddig mind.

Na meg valaki árulja el hol az a RESET gomb, mert szerintem sehol......
26
Általános csevegő / Re:SD interface gyártás
« Utolsó üzenet: írta SzörG Dátum 2016. November 13. - 22:25:26 »
Sziasztok!

most jutottunk el odáig, hogy a SD Dual változatból elkészült egy adag :-)
az előrendelések 2015 tavaszától vannak nálam, úgyhogy
nagyon úgy tűnik, hogy a jelenlegi darabszám nem lesz elég mindenkinek ... azoknak már írtam akik a legrégebben vannak fent a listán,
kiszolgálás "érkezési sorrendben" történik :-) illetve ha valaki ígér erre a gépre játékot, demót bármit, akkor azt természetesen előre
veszem, mint ahogy azt az EP illesztőnél is érzékelhették sokan :-)

a lényeg, 2017 első hónapjaiban gyártunk le egy nagyobb pakkot az SD Dual változatból, a TVC FB csoportban tudtok december végéig feliratkozni rá.
persze utána is lehet még, szóval aki akkor is lemarad, az se keseredjen el :-)
27
Általános csevegő / Re:VTVC tápcsati, képkimenet csatik, és a többi csatlakozó lábkiosztása
« Utolsó üzenet: írta Zozosoft Dátum 2016. Október 21. - 22:04:03 »
A másik probléma, ha az RF csatiba nem megy bele a sima apás RF kábel csatlakozója, a közepe beszorul.
Ha jól tippelem sima RF kábel alatt a nyugati számítógépek RCA végű kábelére gondolsz.
Ide antenna csatlakozó végű kell.

Idézet
Miért nem lehet sehol megtalálni a VTVC csatlakozók lábkiosztásait rendesen, a csatik képével, és a lábak számozásával?
Egyszer már mondtuk, hogy Kezelési útmutató. 54. oldalon van a csatlakozók képe számozással.
28
Általános csevegő / Re:VTVC tápcsati, képkimenet csatik, és a többi csatlakozó lábkiosztása
« Utolsó üzenet: írta VTVC Dátum 2016. Október 21. - 16:29:17 »
Megjött a gép. A tápcsati egy borzalom, apás csatit berakni ide? Gondoltam bedugdosok vezetékeket az anyás csatiba, és kész. Ez lehetetlen.
A másik probléma, ha az RF csatiba nem megy bele a sima apás RF kábel csatlakozója, a közepe beszorul.
A kompozot kimenetet se tudom használni vezetékdugdosással csak a teszthez, mert nem tudom melyik láb hányas. Szaboatis fotóján a kompozit kábelnél csak annyi látszik, hogy a középső tű a föld. Melyik a 3-as láb? Ez kell nekem.
Az RGB-vel nem akartam foglalkozni, de hiába is akarnék, mert itt se tudni hogy melyik láb hányas, hiába sima DIN5-ös a csati.
Miért nem lehet sehol megtalálni a VTVC csatlakozók lábkiosztásait rendesen, a csatik képével, és a lábak számozásával?
3 képkimenet van, és egyiket se tudom használni infóhiány, vagy más miatt.
Hol találtad a hardvertervrajzok oldalt? A főoldalról nem tudok ide eljutni.
Itt sincsenek meg azok az infók, amik nekem kellenek, mert sehol nincs 1 csatlakozó se a rajzokon.
29
« Utolsó üzenet: írta Zozosoft Dátum 2016. Október 21. - 15:12:15 »
Milyen csatija van az RGB-nek?
Az sima 5 tűs DIN dugó. Viszont ha kell hang is, ill. kell a kapcsolófeszültség a tévéd SCART bemenetének, akkor ezeket a másik csatlakozóról kell venni.

Idézet
A tápcsatival nem tudom mi lesz, semmihez se hasonlít.
Szerintem az valami szovjet gyártmány lesz. Múltkor láttam valami orosz Spectrum klónról fotót, annál is ilyet használtak.

Idézet
A csatlakozókiosztások ugyanolyanok mindegyik fajta VTVC-nél, akár 32, akár 64, akár 64K+-os a gép?
Igen.

Idézet
Nincs kapcsrajz sehol.
tvc.hu-n nézted már?

Idézet
Miért nem réz, vagy ónos a bevonatuk? Mi az a fényes anyag?
Na erre én is kíváncsi lennék... de örülj neki, hogy nem Atari ST-d van, ott 13 lábú hülye DIN dugó van...
Én meg szoktam egy kicsit reszelni a lábakat, ill. gyantát is használok.
30
« Utolsó üzenet: írta VTVC Dátum 2016. Október 21. - 02:52:35 »
Köszi az infókat és a képeket. A képeket 20-án csináltad a saját gépedről csak miattam?
A kompozitnál én is a 3-asra gondoltam. Kezdésnek jó lesz az RF is, ha működik a gép, akkor lehet foglalkozni a többi képkimenettel. Olcsó a kompozit csati, a posta sokkal több lesz.
Milyen csatija van az RGB-nek? Olyan, mint a kompozitnak? Ezt használtad már?

A tápcsatival nem tudom mi lesz, semmihez se hasonlít.
Gyári tápod van, vagy ezt is úgy csináltad, mint a kompozit kábelt a 2 RF kábelből?
Akár ki is lehetne szedni azt a 10 tűs tápcsatit, és egy ma is kapható anyásat berakni, és ehhez csinálni apás tápcsatit.
A csatlakozókiosztások ugyanolyanok mindegyik fajta VTVC-nél, akár 32, akár 64, akár 64K+-os a gép?
Főleg a tápcsatira gondolok. A gép gondolom nem működik csak 5V-tal. Kell a +12 és -12 is? Vagy elég a +12V?
Úgy nézem a +12V a képelőállításhoz kell. Mihez kell a -12V? Nincs kapcsrajz sehol.

Párszor próbáltam már pl. sima DIN5-ös csatlakozóra vezetékeket forrasztani, de sehogyse sikerült, nem ragad az ón a csati tűire. Ha sokáig melegítem, akkor se, inkább kiolvadt a körülötte lévő műanyag, és dobhattam ki a csatit.
Hogyan lehet ezeket a csatlakozókat forrasztani? Miért nem réz, vagy ónos a bevonatuk? Mi az a fényes anyag?
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 10