Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: 1 ... 8 9 [10]
91
TVC Programozás / Re:DOS Programok
« Utolsó üzenet: írta szaboatis Dátum 2016. Március 9. - 12:27:39 »
Nem tudom, VT-DOS alatt mennyi memória áll rendelkezésre, de gondolom, valamivel kevesebb, mint 48k. A cc.com kicsivel nagyobb, mint 48k, a Not enough memory VT-DOS hibaüzenet, a program nem fér be a memóriába.
92
« Utolsó üzenet: írta szaboatis Dátum 2016. Március 9. - 12:01:23 »
Sziasztok! Sikerült valakinek működésre bírni a MESCC-t emulátor alatt? (WinTVC 1.0.7) Nekem sajnos *** Not enough memory hibaüzenetet ad a cc, akár magát a compilert (make_cc.c), akár bármilyen példaprogramot akarom fordítani.  :(
93
TVC Fórum / Ünnepek
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2015. December 24. - 14:00:59 »
Kellemes Karácsonnyi Ünnepeket és
Boldog Új Évet Kívánok
Minden
TVC-nek
és
nem TVC-nek!
Gugi Zoltán
94
TVC Programozás / Re:Soros vonal programozása
« Utolsó üzenet: írta RetroHW Dátum 2015. December 11. - 19:46:07 »
Szia, bocsi, hogy csak most írok. Előveszem a programot, remélem megvan egy mentésben. Idő közben kipurcant az egyik merevlemezem amin a TVC-s dolgaim voltak, de másik vinyóra is másoltam a cuccaimat, így van rá esély. Max megírom újra. Ha átolvasom a többi forrást, beugranak majd a részletek is. :) Grafikus módban nem próbáltam, csak karakteresben. A grafikusról majd indíthatnánk egy konzultációt.
95
TVC Fejlesztések / Re:SD, USB, RTC, WiFi, hang bővítő kártya
« Utolsó üzenet: írta RetroHW Dátum 2015. December 11. - 19:34:54 »
Akár kitben is érdekelne, ha nincs rajta BGA. :)
96
« Utolsó üzenet: írta VARGAVIKTOR Dátum 2015. November 19. - 19:09:36 »
Sziasztok,

Viszonylag friss hír a levlistáról:

Nemrég készült el 4 darab a legújabb dual SD cartridge típusból.
Lényegében ugyanazt tudja mint a korábbi verziók, kivéve, hogy 2 kártya helyezhető bele egymástól függetlenül. Továbbá flash EPROM van rajtuk, így a későbbiekben házilag frissíthető a szoftver (pl. ha lesz valamikor FAT32 kezelés ).
Akit érdekel, elviheti 8500Ft-ért (postaköltség az árban), szállítás várhatóan 2-3 héten belül.

Ezek ugyan elfogytak, de reális esély látszik utángyártásra...

97
« Utolsó üzenet: írta VARGAVIKTOR Dátum 2015. November 18. - 00:28:50 »
Csak ide felraknám, akik jeleztek emailben, hogy szintén igényeltek:
epolgarkukacvanhallen.hu
csbuzoganykukacgmail.com
peter.tasnadikukacyahoo.com
tomszoftkukacgmail.com
vido.zsoltkukacgmail.com
kovibela2kukacgmail.com
egri.imrekukacgmail.com
(módosítva, mert még egy emailt találtam)
98
TVC Programozás / Re:TVC hasznos kis programok
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2015. November 12. - 10:51:45 »
A múlt hónapban próbáltam ki először, kár hogy nem 30 évvel korábban - nagyon rövid grafikus eljárás Turbo Pascalban TVC-DOS alatt  az emulátorban működik, a "vason" még nem próbáltam, mert nincs összerakva. Igen rövid idő alatt, evvel sikerült tömörített (RLE) PCX, MAC, PIC (Psion3) fekete-fehér képeket megjeleníteni, de megy a BMP és BSV  és TVC-s Pictures-el készített nem tömörített kép is.
Szösszenet:

var
       screen : array[0..239,0..63] of byte absolute $8000;

procedure kep(sor,oszlop:integer;adat:byte);
begin
  inline($F3/$3E/$90/$D3/$02);{video-be DI/LD A,$90/OUT (2),A }
  screen[sor,oszlop]:=adat;
  inline($3E/$B0/$D3/$02/$FB);{video-ki LD A,$B0/OUT (2),A/EI }
end;

Röviden és tömören műxik...
További szép napot!
99
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2015. Szeptember 29. - 17:24:34 »
Ha valaki tud segíteni! Még régebben találtam ezeket a dolgokat, csak most foglalkoztam vele egy kicsit, mert érdekes. Tulajdonképp DOS alatt egy kis grafika. Nagyon kicsi változtatással, a  pset-nél kellett be és kilapozni a TVC- videóramját és előtte beállítani a 08000H-s kezdő cimet (jeleztem is) ha nem állítanánk át a kép méretet az Amstrad nc100-480X64 pont-t TVC 512-240-re akkor is futna és megjelenne amit akarnánk. A probléma az, hogy ha nagyobb a sorok száma 128-nál megbolondul a "drawline", valami ellenkező irányba induló verzát rajzol ki. Ezt kellene egy nagyon hozzáértőnek átnézni, hogy mi a bánattól nem műxik rendesen. Egyéb iránt érdekes a dolog, mert az egész eredeti csomag, olyan C szerűen van kidolgozva! A csomaghoz hottá tettem a MESCC - a small C+ egy spanyol pók általi átdolgozását. Benne a te.com, ha minden igaz a TVC-DOS-ban működő C nyelvben írt editor, több beállítással és fordítással. Jó lenne. ha mozdulna egy kicsit az oldal. (Help Me! - SOS!)
100
« Utolsó üzenet: írta tomka1118 Dátum 2015. Július 11. - 21:09:44 »
Érdeklődöm, hogy alakul-e a dolog?

Avagy mennyi idő telt el már / van még hátra?

Üdv:

T.
Oldalak: 1 ... 8 9 [10]