Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: 1 ... 8 9 [10]
91
TVC Programozás / Re:DOS Programok
« Utolsó üzenet: írta szaboatis Dátum 2016. Március 19. - 17:11:55 »
Játszottam pár kört a játékkal :-). Ötletes programokat írtak anno karakteres üzemmódra. Gratulálok a TVC-re portoláshoz! Tovább próbálgattam a MESCC-t, szimpatikus, jól használhatónak tűnik. Elkezdtem benne TVC-re grafikát programozni. Persze a fordítást célszerű CP/M emulátorban vagy a WinTVC "turbó" üzemmódjában végezni. Jól működik az a CP/M emu amit megosztottál. Nagy előnye, hogy közvetlenül a fájlrendszerből dolgozik nem disc image fájlból, így a lefordított fájlok WinTVC image-be juttatása egy kicsit egyszerűbb. Találtam egy jó Z80 emulátort, ami CP/M-et futtat és szintén tud a fájlrendszerből dolgozni: http://www.mathematik.uni-ulm.de/users/ag/yaze-ag/
Ráadásul Linux/Unix alapú rendszerekhez készült, én meg többnyire Linux-ot használok. LinuxMint alatt sikerült lefordítanom, ismerkedem vele. Nem tudom, van-e más rajtam kívül itt a fórumon, aki Linux alatt futtat TVC emulátort. Nyitni szeretnék majd egy új témát a Linuxos tapasztalataimról.
92
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2016. Március 11. - 17:07:59 »
A Blocks játékban néhány helyen (képernyő szekvenciák és a 80/64 miatt) kellett csak módosítani és lehet vele játszani. Értelemszerűen nyíl-botkormány, S-select, K- kill, X -exit, ha valakit érdekel...  (csatolva a forráskód is, C-ben)
93
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2016. Március 10. - 14:06:30 »
Működik nagyobb file-al is, blocks.c - 15963, blocks.zsm - 64640, blocks.prn 135936, blocks.hex 24704 és a blocks.com 10240 csak a nagy prn file miatt vigyázni kell legyen elég hely a lemezen... egyébként köszi! 
94
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2016. Március 10. - 12:47:09 »
A két rendeszer közötti különbség, a zöld a VT_DOS, a ciánszínű a UPM (CP/M) ez nagyobb szabad területű...
95
« Utolsó üzenet: írta szaboatis Dátum 2016. Március 10. - 12:36:47 »
Köszönöm, lementem a gyűjteményembe. Közben már újrafordítottam CP/M emu alatt, kicsit módosítva a MESCC-t.
c_main.h STRBUF_SIZ=9216 -> STRBUF_SIZ=8704 (36 db 256 byte-os sorpufferből lett 34 soros)
c_main.c GLB_NUM=450 -> GLB_NUM=400
c_main.c GLBTAB_SIZ=7650 -> GLBTAB_SIZ=6800 (450db 17 byte-os bejegyzés helyett 400 db-os)

Ezzel kicsit csökkent a sorfeldolgozó puffer mérete és a globális változók tárolására szánt hely, cserébe fut már a WinTVC-ben.
A cc.com mérete 48512 byte lett, már sikeresen lefordítottam vele egy "Hello world!" programot.

Igazad van, érdemesebb CP/M emulátorban fordítani. Az első kis próbámat is elég sokáig tartott lefordítani WinTVC-ben.
Csatoltam a módosított forrásfájlokat és az új cc.com-ot.
96
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2016. Március 10. - 12:16:00 »
CP/M alatt ezt az SBASIC-s promramot találtam, megmutatja a rendszer jellemzőket...
97
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2016. Március 10. - 11:51:53 »
Amit használok CP/M emulátort abban vígan fut (csatolom). Ezt szoktam használni mindenre és csak ha "jó" akkor teszem floppy image-re és futtatom a WinTVC-ben. Sokkal gyorsabb és tulajdon képen Windosból szerkesztek stb.
98
« Utolsó üzenet: írta szaboatis Dátum 2016. Március 10. - 09:50:06 »
Valóban, köszönöm a tippet, ezt nem néztem. A VT-DOS Operációs Rendszer.pdf -ben néztem egyébként, hogy hol lehet a használható memória teteje, de nem találátam. Belenéztem a MESSCC forrásába, az üres rész úgy látom előre lefoglalt különböző táblázatoknak. Csak két tömb, ami hirtelen találtam 8330 byte. Megpróbálom CP/M emulátor alatt újrafordítani kisebb tömbökkel, hátha befér a TVC memóriájába.

CP/M emulátorban újrafordítottam, a generált assembly listából látszik, hogy kb 18-19 kbyte üres részt fordít bele (MAKE_CC.ZSM részlet):
glbsymtab:   DEFS 7650
locsymtab:   DEFS 680
glbptr:   DEFS 2
locptr:   DEFS 2
wq:   DEFS 240
wqptr:   DEFS 2
litq:   DEFS 9216
litptr:   DEFS 2
line:   DEFS 256

Megpróbálom kisebb táblázatokkal, hogy beférjen a TVC-be :)
99
« Utolsó üzenet: írta VaszicsApoca Dátum 2016. Március 10. - 08:49:34 »
Én úgy tudom, hogy körülbelül 56 kilobyte szabad terület áll rendelkezésre. Azt én is tapasztaltam, hogy a Small C (cc.com) valami miatt nem "akar" elférni. A memória meghatározásához valahol ott 100h alatt van információ a TPA felső határára. Ajánlom Sebestyén Pál oldalát (http://www.sdinterface.atw.hu/index.htm) a VT_DOS rendszer kommentált visszafejtésével.
A MESSC-nek ott a forráskódja, meg kéne nézni, mert 27178-tól nullával van feltöltve... levágva egy "WinHex"-el a 00-at a com fileból, úgy néz ki, hogy fut...
100
« Utolsó üzenet: írta szaboatis Dátum 2016. Március 9. - 12:27:39 »
Nem tudom, VT-DOS alatt mennyi memória áll rendelkezésre, de gondolom, valamivel kevesebb, mint 48k. A cc.com kicsivel nagyobb, mint 48k, a Not enough memory VT-DOS hibaüzenet, a program nem fér be a memóriába.
Oldalak: 1 ... 8 9 [10]