Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: [1] 2 3 ... 10
1
TVC Javítás / Re:TVC csatlakozósor takarólemez
« Utolsó üzenet: írta Győző Dátum 2018. Június 17. - 23:15:11 »
Szia Gvatauk!

Köszönöm szépen a rajzot és hogy dolgoztál vele! Szép munka! Ez alapján le fogom tudni gyártani.
Pont arra gondoltam, hogy alumínium lemezt lenne jó használni, ha itthon gyártom, mert azt könnyebben tudom forgácsolni.
Kezd alakulni egy újabb TVC példány, hála a segítségeteknek. (Kíváncsi lennék hány darab maradhatott meg belőlük.)

Köszönöm!
2
TVC Javítás / Re:TVC billentyűzet és joystick
« Utolsó üzenet: írta Gvatauk Dátum 2018. Június 17. - 17:21:37 »
Szia!

A gumi harang belsejében a vastagított rész vezeti az áramot, így amikor lenyomod a gombot, akkor a harang alja összezárja az alaplapi két elektródát.

Javító festék pl:
https://www.conrad.hu/hu/vezeto-ragaszto-tartalom-9-ml-wire-glue-40152-588328.html

Ha elrepedne egy ilyen harangom, akkor keresnék valami rugalmas ragasztót, megpróbálnám összeragasztani a két felet, majd belül a harang aljába egy pötty vezető ragasztót tennék...
Gond az az, hogy mindkét ragasztó aranyárban van, ugyanakkor minimális mennyiség kellene belőle... ennyiért valószínűleg egy működő példányt is be lehet szerezni :)
Valószínűleg azért előtte egy pc-s billentyűzetet szednék szép gumiharang reményében :)
3
TVC Javítás / Re:TVC csatlakozósor takarólemez
« Utolsó üzenet: írta Gvatauk Dátum 2018. Június 17. - 16:55:06 »
Szia!

Kétféle takarólemez létezik, az egyiknél a tápcsatlakozó csavarjait is kivágták a takarólemezből, a másiknál "csak" sima négyzet van kivágva.

Sajnos pontos méretet nehéz megadni, mert az eredeti gépeken is nagy a szórás (kb mm pontosságúak a méretek).

Csatolok egy rajzot, de jobban teszed , ha előtte kartonból kivágod és rápróbálod. (na persze az eredetin se központosak a csatlakozók :) )
A hátlap anyaga festett alumínium, kb. 1~1.1 [mm] vastag

Ha nincs csatolmány, vagy hiányzik méret, akkor jelezd.
4
TVC Javítás / TVC csatlakozósor takarólemez
« Utolsó üzenet: írta Győző Dátum 2018. Június 14. - 19:18:35 »
Sziasztok!

Lenne valakinek a témabeli tárgya feleslegben? Sajnos az én gépem a takarólemez nélkül került hozzám.

Az is megfelelne, ha kaphatnék egy beméretezett rajzot (lemezvastagság is) és akkor legyártanám, esetleg legyártatnám (akkor jutna másnak is).

Segítetek? Előre is köszi szépen!
5
TVC Fejlesztések / Re:Tápegység csatlakozó
« Utolsó üzenet: írta Győző Dátum 2018. Június 14. - 14:45:51 »
Én is kérdeztem a csatlakozó nevét, de nem tudták. Amikor a székesfehérvári Videoton gyárat eladták, a raktárkészletet kilóra felvásárolták olyanok akinek oda kapcsolatuk volt, így kerülhettek egyes alkatrészek újra a kereskedelembe, főleg vásárokba jártak velük... rég volt és sok vásározónál már kifutottak ezek a készletek is.
6
« Utolsó üzenet: írta PeterGriffin1 Dátum 2018. Június 13. - 21:29:29 »
Idézet
Egyébként ha a plusz 4 membránt is beépítették volna (vagy csak azokat), akkor kisebb joystick kar mozgások működtetnék az irányokat, hiszen a külső érintkezőket hamarabb eléri a lenyomó talp.

Szerintem meg is adtad magadnak a választ. :)

Egy próbát megérne, ha már úgy is szereled a gépet, hogy a külső helyekre áttéve a membránokat finomabb mozgásokra reagál-e, vagy marad ugyanolyan? A külső lenyomók egyben a rugózást is adják, ezért nem annyira egyértelmű így elméleti síkon a dolog...
7
TVC Fejlesztések / Re:Tápegység csatlakozó
« Utolsó üzenet: írta Zozosoft Dátum 2018. Június 13. - 15:08:57 »
Egy mikroelektronikai boltban múlt héten előttem vitték el az utolsókat.
És legalább a nevét, vagy típusszámát nem tudják megmondani?
8
« Utolsó üzenet: írta Győző Dátum 2018. Június 12. - 19:02:04 »
Köszi a választ Gvatauk! Hol lehetett régebben ilyen javítókészletet kapni? Ha lenne, csuda jó lenne!

Egyébként ha a plusz 4 membránt is beépítették volna (vagy csak azokat), akkor kisebb joystick kar mozgások működtetnék az irányokat, hiszen a külső érintkezőket hamarabb eléri a lenyomó talp.
Ilyenkor sajnálom, hogy nem lehet megkérdezni ezeknek a régi hardvereknek a tervezőit. Érdekes lenne meghallgatni hogyan jutottak egy végső állapotig.

9
« Utolsó üzenet: írta Gvatauk Dátum 2018. Június 12. - 16:53:38 »
Szia!

Megerősítem, hogy a joystick alatt 4 membrán van.

A billentyűzet haranggal kapcsolatban: régebben létezett membrán javítókészlet, de jobban jársz, ha egy pc-s billentyűzetet (lehetőleg régebbit, ahol magasak a billentyűk, (pc bontókban szét kell nézni)) szétszedsz és azt próbálod meg.
Illetve e-bay-en lehet keyboard rubber dome -ot venni, itt a méretet kell meghatározni.
10
« Utolsó üzenet: írta Győző Dátum 2018. Június 12. - 00:29:08 »
Na úgy látom magammal fórumozok, sebaj! Lett egy saját fórumom! Ezt sem mondhatja el mindenki magáról! :)

Szóval joystick membránok és hogy hány darab is volt gyárilag beépítve belőlük... hát ahogyan a következő linken talált cikk képeit nézem, 8 helyett csak 4: http://lh3.ggpht.com/_XoBryQ2svwY/TQTdkZAtTLI/AAAAAAAAAK4/wmpZPT_V3XQ/s640/DSCF4689.JPG
Az általam mellékelt képen jól látszik, hogy a joystick talp részét 8 érintkezőhöz találták ki. Vajon miért hagyták ki gyárilag a másik 4-et? Drága volt a gumi bisz-basz? Esetleg időközben rájöttek, hogy rossz a konstrukció?
Amíg megírom a megfejtést magamnak :) eltelhet egy kis idő, előre is elnézést! :)

Ez különben a teljes cikk, viszonylag új: https://hup.hu/node/96702 ( A cikkben szereplő 13 éves TVC fan is már 21 lett közben. ;) )

Oldalak: [1] 2 3 ... 10